S otočným stolom a výsuvnou pinolou S otočným stolom a výsuvnou pinolou

Tieto stroje s CNC riadením sú určené ako náhrada horizontiek s výsuvom pinoly. Vyznačujú sa hlavne robustnou T-konštrukciou stroja, kde stôl vykonáva pojazd v osi X. Takáto konštrukcia stroja je jednou z tuhostne najpevnejších konštrukcií horizontiek.
Stroje sa dodávajú v štandardnej verzii s horizontálnym uložením vretena spravidla s trojstupňovou prevodovkou, výsuvom pinoly 500 mm, prípadne 700 mm za príplatok a otočným stolom 1400x1600mm s CNC riadením pri sérii 11, resp. 2000x1800mm pri sérii 13. Tieto otočné stoly je možné zameniť za pevné stoly o rozmeroch 2000x1400mm, 3000x1400 pri sérii 11, resp. za pevné stoly podľa požiadaviek zákazníka pri sérii 13.

viac
S otočným stolom alebo pevným stolom bez pinoly S otočným stolom alebo pevným stolom bez pinoly

Tieto stroje s CNC riadením sú určené ako náhrada menších klasických horizontiek. Konštrukcia stroja je za pomoci tzv. krížového stola, čo umožňuje výrazné zlacnenie produkcie týchto horizontiek.
Stroje sa dodávajú v štandardnej verzii s horizontálnym uložením vretena spravidla s dvojstupňovou prevodovkou , výsuv pinoly je nahradený pojazdom osi Z. tieto stroje majú inštalované otočné stoly rôznych rozmerov. Polohovateľnosť otočných stolov je v presnosti 1˚ a v niektorých prípadoch až 0,001˚. Tieto otočné stoly je možné zameniť za pevné stoly.

viac
S možnosťou vertikálneho frézovania S možnosťou vertikálneho frézovania

Stroje sa dodávajú v štandardnej verzii s horizontálnym uložením vretena a s možnosťou inštalácie rôznych typov hláv ako napr.: predĺžená horizontálna frézovacia hlava, manuálna univerzálna frézovacia hlava s dvoma polohami, automatická univerzálna frézovacia hlava s dvoma polohami, riadená M kódom. Univerzálne hlavy sú schopné frézovať v horizontálnom smere a taktiež aj vo vertikálnom smere.

viac
SUPPORT
LeadwellPinnacleSacoAccuteXEquiptopPEGAS – GONDAKinkelder