TW-8 CNC horizontálne sústruhy

 

Nové sústružnícke centrum TW-8 od výrobcu LEADWELL je určené na hromadnú výroby rotačných dielov. Maximálne rozmery súčastok sú do priemeru 290 mm a dĺžky 160 mm. Koncepcia tohto horizontálneho sústruhu je odlišná od bežných CNC sústruhov. Tu vretená okrem rotačného pohybu vykonávajú aj pozdĺžny pohyb v ose z. Nástrojové hlavy vykonávajú len pohyb v jednej osi.

Krátky čas nakladania súčiastok
TW-8 je integrovaný s dvoma robotickými rukami pozdĺž extra rozmerných regálov. Toto riešenie poskytuje zvýšenú tuhosť systému a jeho zvýšenú rýchlosť nakladania. Najrýchlejšie naloženie je teraz 12 sekúnd, a to i pri ťažších súčiastkach. 

Výhody stroja: Na stroji je možné vyrábať v automatických cykloch dva rôzne druhy súčiastok naraz. Spolu s nakladacím systémom ide priestorovo o veľmi úsporné riešenie. Stroj má dobrú stabilitu, ťažisko stroja je veľmi nízko. Vretená sú vo výške 1 000 mm. Rozmery podstavy stroja sú 3 012 x 2 200 mm. Operátor má zľahčené podmienky pri výmene skľučovadla a upínanie pri zmene výroby sa zriaďuje jednoducho. Multifunkčný typ úchopov výmenného ramena zakladača splní očakávania aj pri náročných požiadavkách na upínanie. 
Jednoduchá údržba stroja: Vynášač triesok je umiestnený vpravo pod vretenom a je riešený tak, že sa maximalizoval odber triesok zo stroja. Nádoba na emulziu je vzadu a jednoducho sa vyberá. Stroj sa dá celkom odkrytovať zozadu a je prístupný čisteniu. 

Vodný chladiaci systém vretien 
Vo vretenách je zabudovaný externý chladiaci systém, ktorý znižuje ich teplotu počas prevádzky, a tým šírenie teploty do iných častí stroja, čo zlepšuje životnosť vretena a stabilitu procesu, ako aj presnosť počas dlhých časov obrábania. Vretená sú na vstupe vybavené unikátnym mazacím systémom. Majú ochranu stlačeným vzduchom 1,5 ATM, aby sa zabránilo nežiaducemu zatečeniu. 

Servo revolver BMT55
Obe nástrojové hlavy majú spolu 2 x 12 polôh. Výmena nástroja je za 0,3 sek. Ide o tuhé upnutie držiakov, čo sa odzrkadľuje aj na zvýšenej úrovni odoberania triesok.

HLAVNÉ TECHNICKÉ ÚDAJE
modelm. j.TW-8
základné informácie    
maximálny točný priemer mm 290
max. obežný priemer nad priečnym supportom mm 290
max. dĺžka sústruženia mm 160
pojazdy    
os X mm 145+10
os Z mm 165
vreteno    
max. otáčky vretena rpm 4500
veľkosť sklučovadla mm 208
výkon vretena kW 11
nástrojová hlava    
počet nástrojov   8
max. kvadrát noža mm 25
max. priemer nástrojov pre vnútorné obrábanie mm 40
rýchloposuv    
v osi X , Z m/min 24
rôzne    
hmotnosť stroja kg 6200
dĺžka stroja mm 2220
šířka stroja mm 2220
výška stroja mm 2400
príkon stroja kVA 40
SUPPORT

PROSPEKTY:

151111-TW-8.pdf151111-TW-8.pdf
LeadwellPinnacleSacoAccuteXEquiptopPEGAS – GONDAKinkelder